Ahmet Maranki ve İbrahim Saraçoğlun’dan Göz Sulanmasına İyi Gelen Kürler

Göz sulanmasına bitkisel çözüm önerileri İbrahim Saraçoğlu ve Ahmet Maranki gibi isimlerden geliyor. Doğal yollarla göz akıntısına ne iyi gelir konusunda öneriler alabiliyoruz.

Göz sulanması vitamin ve mineral eksikliği ya da yaşam standartlarının yoğunluğundan kaynaklı yorgunluktan oluşabilir. Hatta birçok alerjen veya göz içi rahatsızlığı bu duruma sebep olacağından önemsenmesi gereken bir problemdir.

Göz Sulanmasına Ne İyi Gelir?

Göz sulanmasına ne iyi gelir diye merak edenlerin ilk tercihleri çoğunlukla bitkisel çözüm yolları oluyor. Yaşamımız boyunca doğanın bize armağanı olan birçok bitkiden faydalanarak sağlıklı bir hayata kavuşmanın yollarını aradık. Şu sıralar ise günlük yaşantımız boyunca görebileceğimiz birçok rahatsızlık için doğal tedavi yöntemleriyle karşılaşabiliyoruz. Göz sulanmasına ne iyi gelir Ahmer Maranki kürleri nelerdir gibi yaklaşımlar bu sebeple sıkça karşımıza çıkıyor.

Bu alanda son derece profesyonel bir noktada yer alan isimlere sahibiz. Tıbbi anlamda farklı yöntemler kullanarak hastalıklara şifa olabilen profesörlerimiz var. Haliyle birçok rahatsızlığın bitkisel anlamda çözüm yollarını araştırmak daha mantıklı bir hal alıyor. Çoğu zaman benzer metotlar kullanılarak insanlara öneriler sunuluyor. Daha doğrusu göz sulanması tedavisi için gerekli olan malzemeler ortak olduğu için kürler benzer tarifler içeriyor.

   
Grip 2-5 Gün
Göz Nezlesi 2-3 Gün
Alerji 2-14 gün

Göz sulanması bitkisel tedavi uygulanarak rahatlıkla kurtulabileceğiniz bir durumdur. Fakat burada önemli olan hususlardan birisi sebebidir. Grip ile alerjik bir göz yaşarması aynı şekilde tedavi edilemeyebilir. Alerjenlere yönelik bir önlem alarak bitkisel tedavileri kullanmak daha aktif sonuçlar verecektir.

Göz Sulanması İçin İbrahim Saraçoğlu Tarifi

Bitkisel tedavi denildiğinde ilk akla gelen isim olan İbrahim Saraçoğlu göz sulanması kürleri ile bize çözüm yolları sunuyor. Böylece ilaç kullanmadan rahatlıkla atlatabileceğimiz bir süreçle karşılaşıyoruz. Genelde pek önemsenmeyen rahatsızlıklardan birisi olarak tanımlansa da bu durum pek hoş sonuçlar doğurmaz. Sürekli olarak elimizde mendil ile yaşarmış gözlerimizi silmek tahriş faktörünü de beraberinde getirir.

  1. İbrahim Saraçoğlu’nun Karnabahar Kürü
  • 1 veya 1,5 su bardağı su
  • 150-250 gram arası Karnabahar

Hazırlanış aşamasına baktığımızda öncelikle malzemeleri gerektiği şekilde bulundurmamız gerektiğini görüyoruz. Ufak parçalara böldüğümüz karnabaharlar sığacak boyutta bir tencere yardımıyla bekletilir. Bu esnada yukarıdaki ölçüler için 1,5 su bardağı suyu kaynatmaya başlayabilirsiniz. Ortalama 5 dakikalık bir kaynama süresinin sonunda ufak parçalar halinde olan karnabaharlar tencereye atılır.

Tencereyi bu şekilde 5 dakika daha kaynatmaya devam etmeliyiz. 5 dakikayı aşan kaynamalarda karnabahar vitamin ve mineral içeriğini bırakabilir. Doğal olarak bu sürece özen gösterilmesi önerilir. Kaynamadan dolayı bir azalma görülmesine karşın bir öğünlük kullanım mümkün olacaktır. Her öğün için taze ve yeniden yapılması tavsiye olunur. Kaynama esnasında tencerenin kapağını hiç açmamanız önerilebilir. Zira buharın dışarı çıkmasını önlemek yararlı olacaktır. Ilıdıktan sonra kullanılabilir.

Göz Sulanması İçin Ahmet Maranki Tarifi

Göz sulanmasına iyi gelen diğer bitkisel çözüm yolu ise Ahmer Maranki tarafından veriliyor. Çay kompresi gözümüzde oluşan birçok unsur için önemli bir adımı temsil ediyor. Doktorların dahi bu gibi çapaklanma ve sulanma belirtileri gördüklerinde önerdiği bir alternatif çözümdür. Çay kompresi göze iyi gelir ve tüm yorgunluğu alır.

  1. Ahmet Maranki’den Göz Sulanması Kürü
  • 1-1,5 bardak su
  • 2-3 çorba kaşığı çay

Standart olarak demlediğiniz çayı bu kompres tedavisinde kullanabilirsiniz. Çayınızı demleyin ve ılımasını bekleyin. Daha sonra pamuk yordamıyla gözlerinizin iç kısımları başta olmak üzere masaj yaparak uygulayın.

Göz sulanması tedavisi için bitkisel çözüm arayanlara Ahmet Maranki ve İbrahim Saraçoğlu karnabahar yerine ebegümeci kullanabileceğini de vurguluyor. Hatta çay kompresini bal ekleyerek uygulamanın mümkün olduğunu söylüyorlar.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle