Göz Altı Morluklarının Tedavisi için Hangi Doktora Gidilir?

Göz altı morluklarını doğal yollar ile tedavi edemediyseniz Doktora gitmeniz gerekebilir. Bunun için de Dermatolog’tan randevu almanız gerekiyor.

Göz altı morlukları için doktora başvuracağınız zaman bu ikilemi yaşamanız mümkün. Cildiye, Dahiliye ve Göz polikliniği arasında kalan insanların çoğunlukla göz doktorunu tercih etmesi ise nispeten yanlıştır.

Göz Altı Morluklarına Hangi Doktor Bakar?

Göz altı morlukları için hangi doktora gidilir sorusunun cevabı açıkça Dermatoloji servisidir. Yani halk arasında cildiye olarak bildiğimiz servisten randevu almanız gerekir. Cilt sorunları vücudumuzun her noktasında yaşanabilecek sorunlardır. Fakat genellikle yüz bölgesinde veya görünen bir kısımda olduğunda önemseriz. Dolayısıyla göz altı morluğu ikili ilişkilerde ciddi bir sorun olarak görüldüğünden mutlaka doktora gidilmesi gerekmektedir.

Dahiliye servisinin iç hastalıklara bakmasından ötürü hastalığınız için net bir muayenede bulunmayacağını söyleyebiliriz. Aynı şekilde göz hastalıkları servisinden alacağınız bir randevu yalnızca göz rahatsızlıklarınız ile ilgili olacaktır. Oysa göz altı morarması çoğu zaman açık tenli insanlarda pigment farklılıklarından kaynaklanabiliyor. Yani tamamıyla cilt tipi ve cilt üzerinde oluşan bir rahatsızlık olarak tanımlanabiliyor.

Bu bağlamda cildinizin analizi yapılarak göz altı morluklarına neden olan etkenler belirlenerek uygun tedavi şeklinin belirlenmesi gerekir. Bunu yapabilecek uzmanlar ise dermatologlardır. Hastane bünyesinde diğer servislere çıkmanız durumunda şikâyetiniz olan göz altı morluğu tedavisi için dermatolog uzmanına yönlendirileceğinizden emin olabilirsiniz.

Göz Altı Morlukları Göz Doktoru Tarafından Muayene Edilir Mi?

Göz doktorları ile ilişkili gibi görünen göz altı morlukları vakalarında tedavi seansı tamamıyla dermatologlar tarafından yapılır. Dermatolojik bir sorun olmasından ötürü göz hekimi tarafından hiçbir müdahalede bulunulmaz. Yaşanan sorun gözünüzde bir kusur ya da kırılma sorunu olmamakla birlikte teorik anlamda hiçbir bağlantısı yoktur.

Bu sebeple göz altı morlukları tedavisini hangi doktor yapar sorusunun cevabı tektir. Tabi ki aldığınız randevuya istinaden göz doktorunuz veya çıktığınız diğer branşta bir hekim sizi ilgili servise yönlendirecektir.Genel hatlarıyla muayene kan testiyle başlayıp dermatolojik yapınızı ortaya koyan bir takım tetkiklerle başlar.

Elde edilen sonuçlar ve rahatsızlıklarınız bir araya toplandığında ise uygun görülen tedavi şekli seçilerek uygulanmaya başlanır. Demir eksikliği, vitamin ve mineral kaybı, az su içmek, düzensiz beslenmek ve uyumak bu aşamada ciddi bir soruna dönüşür. Tedavi başlangıcında ise saptanan eksiklikler tamamlanarak doğal yollardan bir iyileşme belirtisi aranır. Pigment düzensizliği dengelenmeye çalışılır ve cerrahi ya da estetik göz altı tedavisi son seçenek haline gelir. Doktora çıktığınız andan itibaren normal yollarla tedavi edilemeyen morarmalar cerrahi müdahale ile sonuçlandırılır.

Göz Altı Morluklarının Çözümü Nedir?

Göz altı morlukları için birçok farklı tedavi metodundan söz etmek mümkündür. Bitkisel ve medikal tedavi standartları bunun en çok karşılaşılan örnekleridir. Evde göz altı morlukları tedavisi için uygulanabilecek doğal metotlar kullanılabilir. Bunlarla beraber beslenme standartları ile düzenli yaşam döngüsü oturtulabilirse net sonuçlar elde edilebilir.

Tedavi Yöntemleri Tedavi Süresi
Bitkisel Düzenli olarak sürekli
Dolgu 1-2 Ay (1-2 yılda bir tekrarlanır)
Cerrahi Estetik 1 Ay (Tek Sefer)

Aynı zamanda uygulanacak göz altı morlukları tedavisi doktor seçimi ile doğru orantılıdır. Uzman bir cerrah tarafından üstlenilen operasyonda iyileşme süreci ve ameliyat sonrası etkiler minimal seviyeye iner. Tabi ki burada hastane veya klinik koşulları, teknolojik yeterlilik ve ekipman kullanımının önemine vurgu yapmak gerekir. Yapılan testlere bağlı olarak en uygun tedavi tercih edilerek göz çevresinde mükemmel sonuç hedeflenir. Operasyondan sonra yaşanan süreçte ise doktor seçiminin bariz bir faktör olduğu ortaya çıkar.

 

Kaynaklar


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle