Göz Ağrısı İçin Ağrı Kesici Damla İsimleri Ve Kullanım Şartları

Göz ağrısı için göz damlası kullanımı öncesinde doktora başvurmanız gerekmektedir. Gerek fizyolojik gerekse göz rahatsızlığı olarak birçok farklı hastalık bu ağrının kaynağı olabilir.

Göz ağrısı yaşayanların büyük çoğunluğu bunun sebebi hakkında bilgi sahibi değiller. Oysa önemli enfeksiyonlar, konjonktivitler ve göz arkası kanamaları dahi buna sebep olabilir.  

Göz Ağrısı İçin Ağrı Kesici Damlalar

Ağrı kesici göz damlası önerisi bu aşamada herkesin aradığı bir unsura dönüşür. Zira gözde oluşan ağrının uykuyu bölen ya da rutin işleri yapmayı aksatan boyutlara ulaştığı bilinen bir gerçektir. Fakat damlaların amacı oluşan mikrobik etkiye karşı antibiyotik olmaktır. Böylece konjonktivit gibi riskler ortadan kalkarak göz sağlığı belirli bir noktada olumlu seviyeye ulaşabilir. Göz ağrısına iyi gelen damla isimleri bu yönden çok fazla araştırılsa da sebebini bilmeden kullanmak gerçekten risk faktörü doğurabilir.

Günümüzde göz damlası kullanılan birçok farklı rahatsızlık vardır. Fakat bazen bu önemli boyutlara ulaşan bir problemin habercisi olabilir. Beyin ve sinir hastalıkları ile alakalı rahatsızlıklar, migren, sinüzit gibi hastalıkların teşhisi için bu ağrılar önem addeder. Baş ağrısı ile birlikte görüldüğünde ise bu faktörlerin üzerinde daha da fazla durulur. Ağrı kesici haplar daha etkin bir çözüm sunarken damla kullanımı normal standartlarda bir çözüm sunamayabilir.

Yinede oldukça sık kullanılan damlalar herkes tarafından bilinir ve kullanımı sürdürülür.

Göz Damlaları 5 ML Fiyatları
Eye-Visöl  2-5 TL
Enfluat 8-14 TL
Exocin 8-14 TL
Fusix 8-14 TL
Stafine 6-12 TL

Göz Ağrısına İyi Gelen Göz Damlaları Nasıl Kullanılır?

Göz ağrısına iyi gelen göz damlası isimleri bu ağrıya sebep olan etkene göre değerlendirilmelidir. Zira gözünüzde oluşan sorunun sebebi farklıysa göz damlası hiçbir etki sağlamayacaktır. Bu şikâyetle doktora başvuran hastaların büyük çoğunluğunda alerjik bir vaka ya da konjonktivit oluşumu tespit edilmiştir.

Haliyle enfeksiyonu önlemek amacıyla antibiyotik özelliği bulunan göz damlaları tercih edilir. Eğer doktorunuzun önerdiği damlayı kullanırsanız bu aşamada çok daha ciddi bir olumlu sonuç elde edersiniz. Başkalarında işe yarayan ve ağrıyı kesen göz damlasının sizin gözünüze iyi geleceğinden emin olamazsınız.

  • Konjonktivit

Göz üzerinde oluşan enfeksiyonlar bazen alerjik bazen ise mikrobik sebeplere dayanabilir. Antibiyotik içerikli bir göz damlası ile sorun çözülebilir.

  • Blefarit

Blefarit oluşumu göz kapaklarında meydana gelir. Bunun için özel göz damlaları kullanılır.

  • Glokom

Eğer göz tansiyonu teşhisi konulmadığı halde basıncın dengesiz olduğu durumlar yaşanıyorsa dikkat edilmelidir. Aynı zamanda bu baş ağrısı ile birlikte görülen bir sorunla oraya çıkar. Konjonktivit benzeri enfeksiyonlar için üretilmiş bir göz ağrısı sonuç vermeyecektir.

Göz Ağrısına Ne İyi Gelir?

Göz ağrısı yaşandığında gözleri dinlendirmek ve yormamak iyi gelir. Ancak daha önemli sorunlar söz konusu olduğunda bu duruma özel bir ilaç temin etmeniz gerekir. Yalnızca göz kuruluğu veya göz yorgunluğu gibi sorunlarınız varsa standart bir göz damlası hem rahatlatıcı hem de besleyici bir tedavi uygular.

Alerjenler, mikrop bazlı enfeksiyonlar, göz tansiyonu gibi sorunlara dayalı bir göz ağrısı yaşandığında durum değişecektir. Baş ağrısı ile göz ağrısı aynı anda yaşandığında vakit kaybetmeden doktora başvurmanız önerilir. Size verilmemiş bir damla gözünüze ciddi zararlar verebileceğinden dolayı doktorunuza veya eczacınıza danışmadan ilaç kullanmamanız tavsiye edilir.

Kaynaklar


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle