Göz Kuruluğuna İyi Gelen Besinler, Kremler ve Spreyler Nelerdir?

Sürekli bilgisayar başında oturmanın sebep olduğu göz kuruluğuna iyi gelen şeyler, yiyecekler, sprey ve diğer tedavi yöntemlerinin önerilerini derledik.

Göz kuruluğu hemen hemen hepimizin ortak problemi olarak değerlendirilebilir. Bilgisayar, TV, telefon gibi ekranlara çokça bakmamızdan ötürü gözyaşı üretiminin yetersiz kalması durumudur.

Göz Kuruluğuna Ne İyi Gelir?

Göz kuruluğuna ne iyi gelir konusunun bu denli revaçta olması ise kullanım alışkanlıklarımızın bir getirisidir. Zira bu tip göz rahatsızlıkları gözün aşırı düzeyde yorulması sonucunda ortaya çıkar. Herkesin belirli oranda gözünü kırparak göz sıvısının tüm noktalara yayılmasını sağlaması gerekir. Ancak sürekli ekrana bakmamızdan ötürü bunu pek yapmamaya başladığımızdan kuruluk gibi sorunlar ortaya çıkmaktadır.

Göz kuruluğu tedavisi için uygulanabilecek bazı tedavi metotları olduğunu söylemek gerek. Bunlar arasında tabi ki önceliği muayeneye vermek daha önemlidir. Çünkü gözyaşı testi ile ne iyi gelir sorusuna ne kadar ihtiyacınız olduğunu anlayabilirsiniz. Dengeli beslenme, kuruyemiş ve bitkisel çözüm yolları bu noktada ilk tercihiniz olabilir. Göz altı veya kapağı iltihaplanması görülen hastalarda bu tip reaksiyonlar sık gözlemlenir. Tedavisi için sprey, krem gibi medikal tedavi metotları Optone gibi güvenilir markalarla önerilmektedir.

Bunun haricinde ise vücudunuzun ihtiyaç duyduğu vitaminler, ebegümeci ya da zeytinyağı gibi öneriler karşımıza çıkar. Göz kuruluğuna iyi gelen besinler İbrahim Saraçoğlu gibi uzmanlar tarafından farklı kür uygulamalarıyla önerilmektedir.

Göz Kuruluğunu Geçiren İlaçlar

,

Göz kuruluğu nasıl geçer diyorsanız doktorunuz tarafından önerilen ilaçları düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir. Optone spreyi ile göz kuruluğunun tedavi edilebildiği kesin olarak kanıtlanmıştır. Zaten göz doktorları bu tip durumlarda medikal tedaviyi öncelikli olarak bizlere sunarlar. Önerileri ise damla, sprey ve krem üzerinedir. Eğer iltihaplanma, Blefarit ya da konjonktivit gibi durumlar söz konusuysa krem ve sprey daha fazla tercih edilir.

Rutin bir yorgunluğun belirtisi ile tamamen göz kırpma sıklığınızdan kaynaklanan kuruluklar ise damla ile çözümlenebilir. Veya iyi gelen besinler ile beraber bitkisel olarak ebegümeci otundan faydalanarak kür uygulayabilirsiniz.

   
Sağlıklı göz 25-30/dakika
Göz kuruluğu 5/dakika

Gözlerinizi kırpmak her an için gözünüzün sıvı dağılımı açısından önemlidir. Kurumanın birincil sebebi olmasının haricinde tedavi sürecinde de bu noktaya özen göstermek gerekir. Ekstradan kullanacağınız Optone krem iltihaplanma veya bakteriyel bir rahatsızlığı ortadan kaldırır. Öte yandan vitaminler ile desteklenerek kullanacağınız sprey yardımıyla kuruluğu önlemeniz mümkündür. Alışkanlığınızı düzene oturttuğunuzda devamlı kullanmanıza gerek kalmaz.

Göz Kuruluğu İçin Doğal Yöntemler

İlaç tedavisinde sprey, göz altı iltihaplarında krem son derece etkili sonuçlar verir. Üstelik bunu kısa vadede gösterdiği etkiler sayesinde göz kuruluğu hastalığına en çok önerilen ürünler olmuştur. Optone herkesin tercih ettiği güvenilir bir marka haline dönüşürken bitkisel tedavi metotlarının da dikkat çektiğini söyleyebiliriz.

İbrahim Saraçoğlu göz kuruluğuna iyi gelen ebegümeci ile gözaltı ve çevresi için tedavi şansı sunmaktadır. Hatta doğal yöntemlerin daha fazla tercih edilmesinden ziyade sprey ve krem ile kıyaslandığında daha fazla kullanıldığı ortaya çıkmıştır.

  • Malzemeler
  1. 1 Tatlı Kaşığı Ebegümeci
  2. 1,5 Bardak Sıcak Su
  • Hazırlanışı

Kaynayan suyun içerisine ebegümeci ekledikten sonra en az 5 dakika boyunca kaynatın. Bu süreç içerisinde kaynattığınız tencerenin kapağı kapalı kalsın. 5 dakika ılıma süresinin ardından süzün ve pansuman için kenarı alın.

Ebegümeci göz kuruluğu için özel kürü İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilmektedir. Göz çevresi ve altı için önemli bir onarıcı etkiye sahiptir. Kullanımı esnasında yapılan en büyük hata ise bu kürü içmektir. Oysa kür pamuk yardımıyla batırılarak göz üzerine bırakılması ve masaj yapılması şeklinde kullanılır.

Göz kuruluğu bazı yiyecekler düzenli tüketildiğinde ve dengeli beslenme sonucunda iyileşme gösterebilecek bir rahatsızlıktır. Çünkü gözyaşı üretiminin doğrudan ilişkili olduğu bir sorun olduğunu söyleyebiliriz. Yinede İbrahim Saraçoğlu gibi uzmanların önerdiği bitkisel yöntemlerle veya doktorunuzun verdiği reçeteye uygun biçimde sprey, krem gibi ürünler kullanarak faydalı sonuçlar alabilirsiniz. Bitkisel metotlar arasında karnabahar gibi alternatiflere rastlamak mümkündür. Aynı zamanda kuruluğu önlediği gibi göz altı ve çevresi için ciddi bir yenileyici etki yaratacaktır.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle