Göz Kuruluğuna Ne İyi Gelir, İbrahim Saraçoğlu Tavsiyeleri Nelerdir?

Gözyaşı yetersizliği veya kalitesinin düşük olması durumunda ortaya çıkan akut rahtsızlıktır. Bazen kuruluk yüksek miktarda sulanma ile bir arada görülebilir.

Göz kuruluğuna iyi gelen şeyler genelde yorgunluk ve uykusuzluk gibi detayları ortadan kaldırmaktadır. Çünkü en önemli sebeplerin başında bunlar ve ek olarak göz kırpmama gösterilmektedir.

Göz Kuruluğuna Ne İyi Gelir?

Artık kimyasal bileşenli ilaçlar ve bunların bizlere sağladığı tedavi normları çok ön planda değil. Aksine göz kuruluğuna ne iyi gelir sorusunun karşılığını alabileceğimiz önemli isimlerin olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Bilhassa doğal yollarla tedavi denildiğinde İbrahim Saraçoğlu gibi kıymetli isimlerin önerdiği kürler neredeyse tam başarı oranına sahip oluyor.

Göz kuruluğu evde tedavi edilebilir mi sorusu bu minvalde olumlu biçimde cevaplanıyor. Genellikle insanların görme duyularının kıymetini bilmedikleriyle sıkça karşılaşmaktayız. Böylesine yanlış bir durumu düzeltmek için bitkisel metotlara başvurmak ise gayet mantıklıdır. Ebegümeci ya da lahana gibi sebzelerle beraber gözümüze hiçbir yan etkisi dokunmayan ürünler kullanmak mümkün.

İbrahim Saraçoğlu göz kuruluğuna iyi gelir dediği kür ile birçoğumuzun sorununu kolayca çözebiliyor. Genel anlamda gözyaşı pınarı tıkanması, göz arkası kanaması veya göz kapağından kaynaklı göz kırpmama sorunları olmadığı müddetçe etkin ve olumlu sonuçlar alınabiliyor.  

Göz Kuruluğu İçin İbrahim Saraçoğlu Kürü

Öncelikle Göz kuruluğu için İbrahim Saraçoğlu tarafından sunulan bitkisel kür ebegümeci, lahana ve karnabahar sebzelerinin bir araya gelmesinden oluşuyor. Hali hazırda çok faydalı sebzeler olması ise göze muntazam bir katkı sağlıyor. Vücudumuzda bazı dengesizliklerin baş gösterdiği gözlemlendiğinde bunların düzene sokulması gerekmektedir. Yani bir bakıma göz kuruluğu tedavisi İbrahim Saraçoğlu tarafından tamamıyla doğal bileşenlerle yapılabilmektedir.

Malzemeler Miktarlar
Su 1,5 veya 2 bardak
Lahana 200-250 gram
Karnabahar 200-250 gram
Ebegümeci 200-250 gram (Tercihen eklenebilir)

Göz kuruluğuna iyi gelen kür hazırlanışı için dikkat edilmelidir. Birçok doğal karışım aslında oldukça faydalı olmasına karşın doğru kullanılmamaktadır. Haliyle gözde kuruma tedavisi için kullanılabilecek bu değerli kürü etkin biçimde kullanarak olumsu sonuçlar almak sizin elinizde.

İbrahim Saraçoğlu’nun gözde kuruma yaşayanlar için önerdiği kür şu şekilde hazırlanır.

 1. Öncelikle derince bir kabın içerisine suyumuzu duru şekilde ekliyoruz.
 2. Ardından içerisine lahanamızı ekleyerek devam ediyoruz.
 3. Son olarak karnabahar ekleyerek kürümüzü hazırlamaya başlayabiliriz.
 4. Fakat tercihe bağlı olarak ebegümeci eklenebilir.
 5. Tüm malzemeleri tencereye ekledikten sonra maksimum 5 dakika haşlamamız gerekiyor.
 6. Haşlama işleminin ardından karışımı bir kenarda soğumaya alabiliriz.
 7. İçilecek kıvama geldiğinde ise bir bardak içerek ilk seansı tamamlamanız mümkün.

Göz Kuruluğu Bitkisel Yollarla Tedavi Edilebilir Mi?

Aslında göz kuruluğu tedavisi başlı başına bitkisel metotlarla ortadan kaldırılabilecek bir rahatsızlıktır. Genellikle bu tip sorunlarda kullanılan ilaçların bileşenleri bitkisel özler olabiliyor. Fakat burada önemli olan ayrım fizyolojik rahatsızlıklar için yapılıyor.

Göz kuruluğu şikayetiyle doktora gitmek için çok uzun süre beklemenize gerek yok. Buna neden olan faktörün ortaya çıkması için en kısa sürede bir hekime görünmeniz şarttır. Ardından ise nedenine bağlı olarak tedavi standartları başlar.

Bu tip sorunların çözümü için aşağıdaki fizyolojik rahatsızlıklar söz konusu olduğunda göz doktorunun kontrolü altında süren bir tedaviye başlanmalıdır.

 • Göz Kapağı Sorunları
 • Göz Kırpma Yetersizliği
 • Göz Pınarlarının veya Kanallarının Tıkalı Oluşu
 • Gözyaşı Üretiminde Yetersizlik
 • Gözyaşı Niteliğinin Düşük Olması
 • Çevresel Faktörler
 • Maruz Kalınan Dış Etkenler
 • Enfeksiyon Benzeri Göz Rahatsızlıkları
 • Tahriş

Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle